Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Rama me Altinin e Mrizit të Zanave, i jep cerifikatën e rëndësishme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

15f21c046074c49140d25a88c275de03

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Fishtë të Lezhës.

 

Numri një i qeverisë, i shoqëruar nga deputeti i zonës, Pjerin Ndreu ka vizituar nga afër, bujtinën e njohur “Mrizi i Zanave” dhe konkretisht ndërtesën më të fundit “Kulla e arnueme’.

Rama i dorëzoi pronarit, Altin Prenga një certifikatë “Agroturizmi” për të certifikuar kështu objektin.

“Kjo nuk është në Zvicër, as në Italinë e Veriut dhe as në Francë, por është në Mrizin e Zanave në Fishtë”, tha Rama teksa shihte ambjentet.  

“Ja dhe i certifikuar, Mrizi i Zanve që është galaktikos”, tha kryeministri, ndërsa bëri thirrje që të kthejnë të gjithë sytë nga agroturizmi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img