Hapësire reklamuese

Politikë

Rama: Mbi 18 mijë punonjës shëndetësor do të përfitojnë rritje page

Shkruar nga Newsbomb
Rama: Mbi 18 mijë punonjës shëndetësor do të

Kryeministri Edi Rama thotë se më shumë se 18 mijë punonjës të sistemit shëndetësor do të përfitojnë rritje page në dy vitet e ardhshme.

Përmes një postimi në Facebook, kryeministri ka theksuar se qeveria do të jetë më afër qytetarëve shqiptarë duke mundësuar paga më të mira.

“Më afër familjes dhe shoqërisë, me paga më të mira. Në dy vitet e ardhshme do të ketë sërish rritje të pagës nga 26%-34% për rreth 18,858 punonjës të Sistemit Shëndetësor”, ka shkruar Rama në videon që ka shpërndarë në rrjetet sociale, ku shfaqet një mjek që u bën thirrje bluzave të bardha për të mos u larguar jashtë vendit tonë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese