Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Rama mbërrin në Abu Dhabi: I ftuar nderi në Konferencë e Politikave Botërore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Abu Dhabi, kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Politikave Botërore.

Ai ka publikuar fotot nga pritja që i është bërë nga zyrtarët e lartë të EBA=vë, teksa shprehest se është i ftuar nderi.

Por çfarë është Konferenca e Politikave Botërore?

Konferenca e Politikave Botërore është një organizatë e pavarur, qëllimi i së cilës është të kontribuojë në përmirësimin e të gjitha aspekteve të qeverisjes, me qëllim promovimin e një bote që është më e hapur, e begatë, më e drejtë dhe më respektuese për larminë e shteteve dhe kombeve.

Më shumë


spot_img

spot_img