Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Rama mban premtimin që i bëri Albin Kurtit, ditën e hënë vizitë zyrtare në Prishtinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë Kosovën pas kthimit nga SHBA ditën e hënë, ku ka marrë pjesë në punimet e Asamblenë të OKB-së.

Ashtu siç i premtoi pak ditë më parë kryeministrit Albin Kurti, Rama dhe një pjesë e kabinetit qeveritar do të vizitojnë Prishtinën këtë të hënë.

Kjo është vizita e parë e Ramës në Kosovë, pas marrjes së mandatit të tretë, e cila vjen pas ftesës së Kurtit, kur ky i fundit e uroi me rastin e zgjedhjes për herë të tretë kryeministër i Shqipërisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img