Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Rama, Manastirliu dhe turqit mbërrijnë në Fier, për Spitalin, banorët nuk pranojë çmimet e qeverisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

506a307230190035b83d2e69a11183f0

Kryeministri Rama ka mbërritur mesditën e sotme në Fier, në fshatin Daullas, ku pritet të ndërtohet Spitali i ri Rajonal i Fierit.

Kreu i Qeverisë shoqërohet nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe ekipi i ekspertëve turqë që shikojnë nga afër vendin ku do të ndërtohet spitali. Gjatë vizitës në Turqi, presidenti Erdogan i premtoi Ramës se më 7 prill spitali do jetë i përfunduar.

Por, prej ditës së djeshme banorët e zonës, specifikisht 10 fermerë të cilëve u preket toka nga projekti i spitalit, nuk pranojnë të japin tokën me çmimin e dëmshpërblimit që ka përcaktuar qeveria.

Forca të shumta policie janë në vendin ku ndodhet Rama dhe delegacioni që e shoqëron, ndërsa mediat nuk janë lejuar.

Më shumë

spot_img
spot_img