Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Rama lëviz drejtuesit politik të PS në qarqe

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj nuk do të jetë më drejtues politik në Qarkun e Vlorës. Ai tashmë nuk ka asnjë funksion në Partinë Socialiste, veç si deputet i kësaj force politike. Në vend të tij, në Vlorë shkon si drejtues politik ish-ministri Blendi Klosi.

Ndryshimet organizative të bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë kanë prekur dhe strukturat e PS në veri të vendit. Ministrja Elisa Spiropali tashmë do të jetë drejtuese politike në Shkodër, duke zëvendësuar Edona Bilalin. Kjo e fundit erdhi si risi në Partinë Socialiste, por duket se nuk arriti të bëjë bashkë shkodranët.

Pandeli Majko është një tjetër emër që rikthehet në strukturat organizative të partisë. Edi Rama i ka besuar atij drejtimin e qarkut të Kukësit, një bastion ku socialistët nuk janë dhe aq të fortë.

 

 

Më shumë
spot_img
spot_img