Rama lë “thatë” televizionet e mëdha, ja ku vendos të shfaqet sonte

Publikuar tek: politike, më 10:09 01-03-2018 Rama lë “thatë” televizionet e mëdha, ja ku vendos të shfaqet sonte

Kryeministri Edi Rama, duket se ka ‘braktisur’ televzionet e mëdha.

Pikërisht në kulmin e zhvillimeve në vend, siç është marrëveshja detare me Greqinë, situata e rënduar kryesisht në zonat malore si pasojë e motit të keq apo sasia rekord e kokainës kapur dy ditë më parë në Portin e Durrësit, Rama ka vendosur mos dalë në asnjë prej televizioneve të mëdha.

Kështu ai ka pranuar ftesën e gazetarit Roland Qafoku në televizionin Channel One në emisionin “Debati”, sonte në orën 21:00.

S’dimë çfarë ka bërë Qafoku për “t’i mbushur mendjen” Ramës a drejtorit të tij, Endri Fugës por përballja pritet të jetë shumë interesante edhe për faktin se moderatori njihet për pyetjet e tij të drejtpërdrejta e afër përfaqësimit të qytetarëve.

Ja çfarë shkruan vetë Roland Qafoku për emisionin e sotëm:

Sot, në orën 21.00. në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit ROLAND QAFOKU, i ftuar EDI RAMA, kryeministri i 33-të i shtetit shqiptar: 20 VJET NË POLITIKË DHE 4 VJET E GJYSMË KRYEMINISTËR
2 vjet e gjysmë ministër i Kulturës
11 vjet kryetar i bashkisë së Tiranës
2 vjet në opozitë.
4 vjet e gjysmë kryeministër
Një analizë e qeverisjes
Nga ekonomia, investimet e huaja te Siguria Kombëtare dhe trafiku i drogës.
-Përse nuk ka një hop ekonomik?
-Përse vendi po braktiset?
-Përse ka konflikt politik?
5 RAPORTET NDËRKOMBËTARE QË KRYQËZOJNË QEVERINË.
8 PREMTIME TË PAMBAJTURA si dhe inserti me
50 DEKLARATAT MË TË BUJSHME TË EDI RAMËS NË DETYRËN E KRYEMINISTRIT
EDI RAMA NË NJË INTERVISTË NDRYSHE
Na ndiqni sot në 21.00.
“DEBATI NË CHANNE ONE”, 
Një Hard Talk që nuk duhet të humbisni.
Një emision nga gazetari ROLAND QAFOKU
Mund të dërgoni pyetje dhe komente për të ftuarit me sms në numrin e celularit 0696007090 dhe në facebook në faqen “ROLAND QAFOKU” dhe “DEBATI NE CHANNEL ONE”
Emisioni mund ta ndiqni LIVE edhe ne live stream në adresën
http://www.channel-one.al/channel-one-live/

ediii.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Përplasja” me Ramën për kokainën, Xhafaj: Spekulime, ja si është e vërteta
Klevis Balliu kërkon ndërhyrjen URGJENTE të shtetit: TURP! (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.012605905532837
array(1) { ["section"]=> string(71) "rama-le-thate-televizionet-e-medha-ja-ku-vendos-te-shfaqet-sonte-111855" }