Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Rama: Kur unë thash jemi në luftë, më thonin ç’i ke këto fjalë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cb8c532f364972d85d05c78e2783188a

Kryeministri Rama thotë se masat e marra nga qeveria për përballimin e koronavirusit, janë e vetmja rrugë për t’u përballur me këtë armik.

Duke folur në një lidhje direkte me gazetaren Eni Vasili, Rama tha se kur ai shprehej se jemi në luftë me koronavirusin, shumë i thonin ç’i ke këto fjalë.

“Masat e marra, a janë pak të rrepta?”, pyeti Eni Vasili.

“Kur unë thashë që jemi në luftë, shumë thanë që kjo nuk është luftë, por një sëmundje kalimtare. Sot presidenti i Francës flet për luftë, Merkel flet për luftë, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës flet për luftë. Jemi nëluftë dhe vetëm masat shtrënguese janë e vetmja rrugë për t’u përballur me këtë armik”, u përgjigj Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img