Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Rama kujton mikun e tij: Këtu mungon Bashkim Fino që ka punuar për këtë fitore. U desh vdekja e tij që të bashkoheshim

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij të fitores sot në sheshin “Skënderbej” nuk la pa përmendur dhe ish-deputetin e ndjerë, Bashkim Fino.

Nuk harroi t’i jepte merita mikut të tij për të cilin tha se “ka punuar shumë për këtë fitore”.

Rama bëri thirrje për bashkim, duke nënvizuar që nuk duhet të ketë vetëm zi dhe mortje që shqiptarët të bëhen bashkë, pasi nuk kemi lindur me fanellë partie.  

Edi Rama: Për mua demokratët janë shqiptarë dhe pastaj janë dhe demokratë. Ndaj s’ka ku rri e keqja e madhe që të flasim shqip mes nesh sikur të jemi armiq dhe të kujtohemi për përkatësinë e njerit vetëm kur njëri ka vdekur. Sot mungon dher dikush që ka punuar për këtë fitore, miku im Bashkim Fino. E imagjinoj duke qeshur atje lart dhe duke duartrokitur bashkë me ne, për fitoren tonë të mrekullueshme. U desh të ikte nga kjo botë Bashkimi ynë i dashur që të tërë të bashkoheshim për ngushëllimet për familjen e tij dhe të kujtoheshim që vdiq një shqiptar i mirë dhe jo vetëm një socialist i patundur. E pra, ndasia e tmerrshme dhe mallikimi i të shkuarës nuk na kanë lejuar në 30 vjet që në skenën e politikës t’i kemi të shumta, ato ditë kur jemi së pari njerëz dhe shqiptar, veç në ditë të zeza ne mund të harrojmë se nëna nuk ka ka bërë me fanellë partie dhe jeta është për të zbutur dhe kafshët, jo për t’u bërë ujq me njeri-tjetrin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img