Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Rama kujton Ibrahim Rugovën: Sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë lartësohet në sytë e krejt shqiptarisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

90eb6f339e4f160c6ef289bef694267d

Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar presidentin historik të Kosovës Ibrahim Rugova në 15 vjetorin e ndarjes nga jeta.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë lartësohet Ibrahim Rugova në sytë e shqiptarëve.

“Sa më shumë kalojnë dhe do të kalojnë vitet, aq më shumë do të lartësohet Ibrahim Rugova në sytë e krejt shqiptarisë”, shkruan Rama krah fotos së presidentit historik Ibrahim Rugova.

Kujtojmë se sot shënohet 15 vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Ai ka vdekur më 21 janar të vitit 2006, në Prishtinë, ku u varros me nderime të larta shtetërore dhe ushtarake.

Më shumë

spot_img
spot_img