Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
14 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Rama krahason Metën me Nishanin: Mund të themi ç’të duam, por ai e kërkoi me shkrim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8ce192d20e552c6be1a3b308a912ad23

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sërish vendimin e presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve.

Nga Dibra, Rama e krahasoi vendimin e Metës, duke sjellë në vëmendje rastin e Bujar Nishanit, i cili siç tha Rama, e kërkoi me shkrim e firmë marrëveshjen e vitit 2017 mes Ramës dhe Bashës.

“Pasi ne bëmë marrëveshjen dhe ishte publike, presidenti i asaj kohe, mund të themi ça të duam, por Bujar Nishani e kërkoi me shkrim e firmë, në një letër të përbashkët, timen dhe shokun tim që m’ka humb dhe s’po e kap dot më, Lul Bashës, që t’i kërkonim presidentit atë shtyrje brenda kushtetutës, sepse është detyrimi numër një, nuk mund ta vendosë presidenti pasi e ka deklaruar se kur bëhen zgjedhjet, pa pyetur të tjetër”, deklaroi Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img