Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Pre
22 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

Rama krah Ballës në Elbasan, i jep urdhër: Shembeni këtë shtëpinë, që të bëhet oborri i shkollës (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama gjatë një vizite në Elbasan shfaqet krah kreut të grupit të PS Taulant Balla duke ndjekur punimet në dy shkollat e reja profesionale dhe laboratorët që do të ndërtohen.

Gjatë inspektimit Rama ka dhënë sugjerime dhe teksa ka parë një shtëpi që ishte ngjitur me shkollën që po ndërtohej, ka urdhëruar Ballën që të bëjnë një shpronësim për shtëpinë dhe ta shembin, kështuqë në vend të saj të ndërtohet oborri i shkollës, ka thënë kryeministri.

Pjesë nga biseda:

Rama: Po kjo çfarë është, kjo këtu?

Personi qe shpjegonte punimet: Kjo është një shtëpi

Rama: I bëni një shpronësim që t’u japim një shtëpi tamam këtyre, e të bëjmë oborr shkolle…


Më shumë