Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama korrigjon gabimin nga Vuçiç te Merkel: Të gjithë monitorët transmetojnë “live”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

49917b63465730e94ee2084ef2c637a7

Nga vizita e kryeministrit serb Vuçiç në Shqipëri, disa nga mediat nuk mbetën fort të kënaqura nga kryeministri Rama për faktin se në sallën ku do mbahej konferenca për shtyp kishte vetëm dy monitorë të televizioneve A1 Report dhe Top News që transmetonin direkt.

Duket se këtë herë kryeministri Rama e ka korrigjuar gabimin sepse tashmë që Merkel ndodhet në Kryeministri në një takim kokë më kokë me Ramën, të gjitha monitoret e të gjithë kanaleve televizive gjenden aty për të përcjellë direkt ngjarjen e madhe dhe konferencën e përbashkët për shtyp.

News 24, ABC News dhe Ora News që herën e parë ishin pa monitor tashmë kanë të drejtën e barabartë të transmetojnë ashtu si kolegët e kanaleve të tjera .

Lexo edhe: Revoltohen gazetarët: Në sallën e shtypit vetëm dy monitorë të A1 Report dhe ABC News

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img