Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

RAMA komunikon VENDIMIN E MADH: Jemi për hapjen e LISTAVE, kjo është dëshira e shqiptarëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama sapo ka komunikuar përmes një konference me gazetarët, vendimin e PS për hapjen e listave.

“Ne kemi vendosur si PS të mbështesim një hapje të listave dhe t’i japim mundësi çdo zgjedhësi të zgjedhë subjektin politik dhe të përzgjedhë preferencën për deputeten apo deputetin në listën e këtij subjekti”, tha Rama teksa pohoi se ky vendim u mor për shkak se kjo është dëshira e shqiptarëve.

“Është një vendim që reflekton bindjen se hapja e listave përkon me dëshirën e një mase të madhe shqiptarësh që shkon përtej një shumice apo pakice qeverisëse.

Dua t’ju jap mesazhin se asnjëherë s’ka qenë komoditeti im por gjithmonë prioriteti është që PS të reflektojë shoqërinë dhe interesat dhe ambiciet e shoqërisë”, u shpreh Rama.

LEXO EDHE‘Nuk është këmba ime në një këpucë’, Rama: Popullit do ia japim atë që kërkon se s’dua të pikturohem sikur kontrolloj gjithçka!

 

Më shumë
spot_img
spot_img