Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama kërkoi përjashtimin e tij nga PS, ambasada e SHBA mesazh falënderimi për Dritan Lelin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1505d1b687f217bf1d3ffd52b8f06ca3

Ambasada amerikane në Tiranë përmes një postimi në rrjetet sociale ka falenderuar kryebashkiakun e lorës Dritan Leli për bashkëpunimin mes të dyja palëve.

“Këndet tona Amerikane në të gjithë Shqipërinë përfaqësojnë miqësinë midis SHBA dhe Shqipërisë. Ne jemi shumë krenarë për partneritetin tonë të fortë me Bashkinë e Vlorës. Faleminderit, Kryetari Leli për mbështetjen tuaj. Le të vazhdojmë të ëndërrojmë, të shpërndajmë njohuri dhe të fuqizojmë rininë në 30 vitet e ardhshme dhe më tej, krah për krah”, shkruan ambasada e SHBA.

Kujtojmë se mesazhi falenderues nga ambasada e SHBA vjen pak ditë pasi kryeministri Edi Rama e ftoi Lelin të për të qenë pjesë në listat e PS, por kryebashkiaku nuk pranoi ftesën duke preferuar të qëndrojë në krye të bashkisë së Vlorës.

Pas refuzimit të Lelit për të kandiduar nën siglën e PS, Edi Rama me anë të një letre drejtuar anëtarësisë së PS, kërkoi përjashtimin e Dritan Lelit nga fushata e Partisë Socialiste.

??️ | Këndet tona Amerikane në të gjithë Shqipërinë përfaqësojnë miqësinë midis SHBA dhe Shqipërisë. Ne jemi shumë…

Posted by U.S. Embassy-Tirana on Wednesday, 17 March 2021

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img