Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Rama kërcënon drejpërdrejt Bashën dhe zbulon pse “sekëlldiset”: Luli tha padashje një të vërtetë. Ja ç’do u ndodhë politikanëve zullumë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Edi Rama, nga Fieri ka bërë një deklaratë të fortë, kërcënuese kundrejt kreut demokrat Lulzim Basha.

Rama referon Bashën i cili sipas tij ka thënë se “pas 25 qershorit nuk do ta votoni reformën në drejtësi”. “Luli tha se me 25 qershorit nuk duhet të votoni reformën në drejtësi. Pas gjykatësve dhe prokurorëve të korruptuar do të jetë rradha e politikanëve dhe zullumëve prej një çerek shekulli”, është shprehur ndër të tjera Rama.

Pjesë nga fjala e Ramës:

A e dëgjuat dje Lulin çfarë tha dje e tha me dashje apo pa dashje tha një të vërtetë që duhet ta ketë parsysh çdo shqiptar.

Luli tha se pas 25 qershorit nuk duhet të votoni reformën në drejtësi. Mos e merni lehtë me 25 qershor vota është një investim. Pas gjykatësve dhe prokuriorëve 

Aletatët tanë jo vetëm nuk janë të lumtur por kanë filluar një luftë balte e çirrjesh…

Pse i kanë votuar, me sa duket ajo që i ka interesuar nuk ka qenë forma për të bërë shtet por pjesa e tepsisë në pushtet. Unë jam shumë i sekëlldisur kur shikoj gjuhën e atyre që deri më sot kemi qenë bashkëudhëtarë.

Më shumë

spot_img