Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Rama kapet me gazetarin: Për çfarë e tund kokën? Nuk e kuptoj

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ab97195b8f1db7b63cf3aee98b5cb41c

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët se kur do ta vendosë qeveria në dispozicion shumën që kërkon KQZ-ja për identifikimin biometrik, teknologjinë në zgjedhje.

Mirëpo teksa kryministri tha se është vendosur buxheti që ka kërkuar KQZ, një gazetarë ka tundur kokën. Rama është ‘kapur’ me gazetarin duke thënë se përse e tund kokën.

“Qeveria e ka vendosur në dispozicion shumën e kërkuar nga KQZ, për aq sa ka kërkuar KQZ. Është në buxhet zëri, është vendosur një pjesë, dhe KQZ ka mundësi që me atë pjesë nëse shkon përpara, të shkojë përpara Është kalkuluar llogaria, pse e tundon kokën (I drejtohet gazetarit Ergys Gjençaj)? Pse po tund kokën, u tund gjithë ekrani, thash se ra tërmet, larg qoftë” tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img