Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama kap lapsusin e ministrit të tij, e korrigjon “live” në konferencë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cfab49a3e943a3d17833836d875f4be9

Kryeministri Rama është duke mbajtur një fjalim të gjatë nga ku ka komunikuar dy ndërhyrje madhore, siç i quajti ai: Moratoriumin 10 vjeçar të pyjeve dhe paketën e ndëshkimit të krimit mjedisor. Duke folur për masat dhe ndërhyrjet e qeverisë kryeministri kapi lapsusin e ministrit të Mjedisit Lefter Koka, dhe e korrigjoi “live” në konferencë.

“Ministri bëri një lapsus, tha vitin e ardhshëm do kemi gati kamerat në trup. Në fakt i kemi gati tani por ministri ishte ende në efektin e kapërcimit të viteve dhe meqë jemi duke punuar prej dy vitesh për këtë ministrit ju duk jo afër”, tha Rama duke iu referuar kamerave që do instalohen në trupat e inspektorëve në kuadër të ndëshkimit dhe marrjes së masave ndaj krimeve të mjedisit.

LEXO EDHE:  Rama me zor po pret seancën në Kuvend, do bëjë dy ndërhyrje madhore

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img