Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
0kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
10 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Rama kap gafën e Bashës dhe ‘qesh me lot’: Mos vdeksh kurrë se nuk më zhgënjen asnjëherë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9422dcae04aa35df645540ac05424e6b

Kryeminsitri Edi Rama kap përsëri me gafë kreun e PD Lulzim Basha. Mesa duket, edhe kryeministri ka qenë duke e ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit.

“Ahahaha o ti mos vdeksh kurrë, që nuk më zhgënjen asnjëherë… Po si si, 60 minus 15 baraz 50 ëëë?! Je i madh”, shkruan Rama dhe shkrimin e tij e shoqëron me disa “emoji” duke qeshur.

Pra, kreu i PD teksa bënte llogaritë për tamponët në spitalin e Durrësit, tha se nga 60 tamponë që duheshin, ishin dorëzuar vetëm 15. Dhe sipas Bashës, për sot mbetën afro 50 tamponë. (60-15=45). Mesa duket, Basha në inertësi e sipër dhe për të shmangur llogaritjet, ka dhënë një shifër me përafërsi, të cilën Rama e ka kapur menjëherë si gafë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img