Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

‘Rama ka ikur për triko’, Salianji bën deklaratën e fortë

spot_img

Lajme të ngjashëm

e06f5da934612100830b3b23dc908505

Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji i ftuar në emisionin ‘360 Gradë’ në RTV Ora ka komentuar sondazhin të IPR Marketing.

Referuar këtij sondazhi  Salianji deklaroi se numerikisht kryeministri Edi Rama ka rënë, ka ikur për triko.

Sipas Salianjit, në takime, parlament e Kongres, Rama merret me opozitën dhe me të dobëtit nuk merret njëri.

‘Qytetarët shqiptarë janë masivisht kundër qeverisë në një pjesë të madhe sepse jo të gjitha përkthehen në votë për opozitën. Që në momentin që kemi ndërmarrë aktin e djegies së mandateve kemi treguar që në Shqipëri nuk është problemi se si mendojnë apo votojnë njerëzit, në Shqipëri është problemi se kush i numëron, dhe se si devijohet vota. Ky është një sondazh me ky në prill është përpunuar, por është bërë në fund të marsit pak a shumë. Është një shifër dramatike që 62% e shqiptarëve duan të ikin dhe të gjitha këto të dhëna tregojnë agresivitetin e paimagjunueshëm të kryeministrit në daljet e tij, sepse nëse opozita do ishte e dobët, dhe kryeministri rehat, e do t’i shkonte në favor djegia  e mandateve, për çfarë merret me opozitën. Në takime, Kongres e Parlament, Rama merret me opozitën. Me të dobëtit nuk merret njeri. Numerikisht Rama ka rënë ka ikur për triko’, tha Salianji.

Më shumë

spot_img