Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama jep mesazhin e PRERË për BARET dhe RESTORANTET: Vatra ku kërcen KOVIDI me muzikën, E PATOLERUESHME!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f1031ba5a95f3127abcc6e557d185892

Kryeministri Edi Rama, me tone të ashpra e ka kritikuar shpërfilljen e masave kundër pandemisë së koronavirusit, ndërkohë që vendi po përballet me një rritje të madhe të infektimeve të reja.

Në një konferencë për media nga Kryeministria, Rama tha se është e patolerueshme që lokale luksoze në mes të Tiranës shndërrohen në vatra të infektimeve. Ai i bëri thirrje bizneseve të zbatojnë masat që ka vendosur qeveria.

“Lokalet në bllok, lokalet në zona të caktuara në Tiranë, lokalet më të mira, me më shumë fitime dhe më pak dhimbje koke, Të bëhen vatra ku kërcen Covid me muzikë është e patolerueshme. Megjithatë edhe njëherë e përsëris, mirkuptim për të gjithë, kjo është një thirrje për solidaritet, për unitet. Të mos hapim të çara në një front që duhet të jetë i bashkuar. Media duhet të nxjerrë në pah shkeljen e rregullave.

Tregtarët, biznesmenët duhet të jenë pjesë e frontit për të zbatuar rregullat. Virusi i pret të gjithë, pa parë fare majtas-djathtas”, deklaroi Rama.

LIVE: 

LEXO EDHE: 

Rritja e rasteve me Covid, Rama në konferencë kritikon takimet elektorale: E papranueshme mbledhja e partive me më shumë persona (E plotë)

Rritja REKORD e rasteve të reja me Covid-19, flet Manastirliu: Dyshojmë për qarkullimin e mutacioneve

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img