Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama jep lajmin e shumëpritur për shqiptarët në Itali: Zyrtarizohet marrëveshja për patentat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6fa755afbd08fb7a60c87d140ba0ea00

Kryeminsitri Edi Rama ka bërë publike lajmin e shumëpritur për të gjithë shqiptarët në Itali.

yrtarMe anë të një postimi ai shprehet se nesër ministrja e Jashtme Olta Xhaçka zyrtarizon në Romë marrëveshjen për lejet e drejtimit të shqiptarëve në Itali.

Ndër të tjera ai shkruan se po punohet edhe për marrëveshjen e pensioneve.

“Nesër ministrja Olta Xhaçka zyrtarizon në Romë marrëveshjen për lejet e drejtimit të shqiptarëve në Itali.

Më në fund! Falë Luigi di Maio dhe të gjithë atyre që punuan me durim për të arritur në këtë pikë.

Tani me marrëveshjen për pensionet e shqiptarëve në Itali, qytetarët model që nderojnë miqësinë vëllazërore mes Italisë dhe Shqipërisë, kanë punuar fort për të kontribuar për ekonominë italiane kaq e kaq vite,” shkruan Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img