Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Rama jep lajmin e mirë për shqiptarët në Kakavijë, puna do të vazhdojë edhe gjatë natës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

46b441b9ed8cc2eb304a31bfb1be92b6

Më në fund një lajm i mirë ka ardhur për shqiptarët që prej 4 ditësh kanë mbetur të bllokuar në radhë kilometrike në pikën kufitare të Kakavijës.

Kryeministri Edi Rama ka shkruar në twitter se është gjetur marrëveshja me palën greke që puna në Kakavijë të vazhdojë gjatë gjithë natës së sotme.

“Gjatë gjihë ditës kemi bashkëpunuar me palën greke në çdo nivel. Kemi gjetur mirëluptim e gatishmëri dhe faktin është se e njëjta situatë është edhe në kufijtë e tjerë të Greqisë. Faleminderit për vazhdimin e punës gjatë natës sot dhe lutemi mirëkuptimin e qytetarëve në vijim”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img