Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Rama jep lajmin e mirë për shqiptarët në Gjermani: E kemi mikun e fortë atje, kancelares Merkel i kërkova që…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga kancelarja Angela Merkel që Gjermania të njohë patentat shqiptare.

albsig

Rama tha se ka marrë mbështetjen e kancelares Merkel dhe se në muajin shkurt një ekip nga Gjermania pritet të vijë në vendin tonë për të kryer një raport, lidhur me njohjen e patentave shqiptare.

“Dhe së fundmi fare, duke qenë se shumë miq dhe në Facebook më kërkuan që të ngre me kancelaren çështjen e patentave shqiptare në Gjermani, dua t’ju jap lajmin e mirë se në shkurt vjen një ekip nga ministria e Transporteve gjermane, për të bërë një raport lidhur me këtë. Unë kam besim se duke patur mikun më të fortë në Gjermani, këtij halli të shqiptarëve po i vjen fundi”, u shpreh Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img