Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Rama jep lajmin e mirë: NESËR nis VAKSINIMI kundër koronavirusit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f2cee8eebc8714b51395d391a9495729

Kryeministri Edi Rama thotë se vaksinimi kundër koronavirusit do të nisë ditën e nesërme.

“LAJM I MIRË Shqipëria Buzëqesh. Nesër nisim vaksinimin anti-Covid-19. Punë-Jo-Gjumë”, shkruan Rama në Facebook.

Kreu i qeverisë ka njoftuar më herët se Shqipëria ka siguruar 500,000 doza të vaksinës anti-Covid, nga kompania Pfizer, ndërsa ishte parashikuar që vaksinimi të niste në javën e tretë të janarit. 

Nuk përjashtohet mundësia që vaksinimi nesër të kryhet me dozat e siguruara nga shtetet mike që mund t’i kenë ardhur në ndihmë vendit tonë, pas bisedimeve mes qeverive.

“Jam besim plotë dhe ndërkohë jemi në komunikim me disa shtete mike”, deklaroi Rama rreth tre javë të parë kur u pyet lidhur me sigurimin e vaksinës anti-Covid.

Të parët që do të vaksinohen janë mjekët, infermierët, moshat e treta dhe efektivë e policisë.

Më shumë

spot_img
spot_img