Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

Rama jep lajmin e mirë: Me planin tonë, çmimi i energjisë NUK DO TË RRITET për bizneset e vogla dhe për familjarët, NUK KA as kufizime të energjisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama në konderencën e jashtëzkonshme për planin e qeverisë për kapërcimin e krizës energjitike, ka dhënë lajmin e mirë se nuk do të ketë rritje energjie për bizneset e vogla dhe për familjarët.

Ai u shpreh se gjithashtu nuk do të ketë kufizime të energjisë elektrike ne Shqipëri, pavarësisht krizës energjitike.

“Duke refuzuar kategorikisht çdo pretendim se kjo kruizë e rëndë nuk ekziston, dhe duke ju thënë se kjo krizë mund të kjetë për këtë shtet me aq pasoja sa pandemia, unë ju them: Plani ybnë i kundërveprimit nuk parashikon rritjen e çmimit të energjisë për bizneset e vogla dhe për familjarët, dhe as kufizime të energjisë”, tha Rama.

Më shumë


spot_img
spot_img