Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Rama jep lajmin e mirë: Mbi 36 mijë fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes, financimi edhe në buxhetin e vitit 2022

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se 36,238 fëmijë të lindur gjatë këtij viti kanë përfituar bonusin e bebes të vendosur qeveria.

Përmes një postimi në Facebook, Rama ka theksuar se edhe në buxhetin e vitit 2022 do të vijojë financimi i këtij programi për çdo të porsalindur.

Postimi i plotë i Edi Ramës:

36,238 fëmijë të lindur gjatë këtij viti kanë sjellë për familjet e tyre edhe bonusin e bebes.

Mbi 108 mijë fëmijë të lindur nga 2019, vit kur nisi programi universal i qeverisë, kanë përfituar nga mbështetja direkte e programit të mbrojtjes sociale,40,000 lek për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 për fëmijën e tretë.

Me #buxhetin2022 do të vijojë financimi i këtij programi për çdo të porsalindur
#FëmijëtTëParët

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img