Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Rama jep lajmin e mirë: Furia e zjarrit drejt Llogarasë është zmbrapsur, po bëhet rifreskimi i trupave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga operacioni i fikjes së zjarrit në zonën pranë Parkut të Logarasë, pasi rrezikonte që zjarri të përhapej me shpejtësi.

Furia e flakëve është zmbrapsur dhe është bërë më herët rifreskimi i trupave që do të vijojnë gjatë gjithë natës të mbajnë nën kontroll situatën.

“Jemi në lartësinë 1350 metra. Sapo kemi ndaluar zjarrin pasi ishte një vatër shumë e rrezikshme pasi rrezikonte që të hynte në pyllin e Llogarasë dhe që do ishte shumë e vështirë për t’u neutralizuar. Na ndihmuan dhe helikopterët nga ajri”, thotë një personel i Forcave të Armatosura.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img