Tirana
overcast clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
0.5kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
spot_img

Rama jep lajmin e mirë: Brenda 10 ditësh do të vijnë 50 mijë doza të tjera të vaksinës “Sputnik”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm


Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka dhënë lajmine  mirë se brenda 10 ditëe do të vijnë 50 mijë doza të vaksinës ruse “Sputnik”.
Ai thotë se është arritur marrëveshja, ndërsa shton se këtë luftë do ta fitojmë me forcën e karakterit e të kembënguljes.

“Sapo kemi arritur marrëveshjen për të sjelllë në Shqipëri 50.000 doza të tjera të vaksinës Sputnik brenda 10 ditëve.

Ne do ta fitojmë këtë luftë me forcën e karakterit e të kembënguljes sonë dhe do ta lemë shpejt pas tunelin e pandemisë, ku drita e daljes sa vjen e zmadhohet”, shkruan Rama.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img