Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Rama jep lajmin e MIRË: 122 familje kthehen nesër në banesat e reja në Bubq

spot_img

Lajme të ngjashëm

122 familje të fshatit Bubq ditën e nesërme do të marrin çelësat e banesave të reja, të cilat u rindërtuan pas shembjes nga tërmeti tragjik i 26 Nëntorit. Lajmi i mirë është bërë me dije mbrëmjen e sotme nga kryeministri Edi Rama.

“Ky fshati quhet Bubq dhe nesër pret rikthimin e 122 familjeve, të cilat humbën gjithçka prej tërmetit”, shkruan Rama.

Më herët Rama ishte i pranishëm në dhurimin e banesave të reja për 500 familje të prekura nga tërmeti i 26 Nëntorit në Laç, ku u shpreh se banorët tashmë janë automatikisht pronarë të këtyre shtëpive.

Më shumë


spot_img

spot_img