Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama jep lajmin e madh për “Flatrat e Veriut”: Duke filluar nga 15 korriku, fluturime direkt nga Kukësi drejt Stambollit dhe Zyrihu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aeroporti “Flatrat e Veriut” në Kukës ka marrë licensimet e duhura dhe do të fillojë fluturimet nga Kukësi drejt Zyrihut dhe Stambollit duke filluar nga 15 korriku.

Lajmin e bën të ditur kryeministri Edi Rama, i cili shprehet se ndërtimi i këtij aeroporti nuk ishte vetëm për fushatë.

“Se ç’ishin ca miq që thoshin Aeroporti i Kukësit ishte sa për fushatë, po unë s’bëj asgjë sa për fushatë dhe çfarë bëj e them e çfarë them e bëj, kështu që bujrum në portën e hapur të qiellit të Kukësit

*** 1€ + taksat domethënë:

Kukës – Zyrih 12 EUR,

Zyrih – Kukës 28.66 EUR,

Kukës – Stamboll 12 EUR,

Stamboll – Kukës 23 EUR”, shkruan Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img