Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Rama jep lajmin e madh për “Flatrat e Veriut”: Duke filluar nga 15 korriku, fluturime direkt nga Kukësi drejt Stambollit dhe Zyrihu

Lajme të ngjashëm

Aeroporti “Flatrat e Veriut” në Kukës ka marrë licensimet e duhura dhe do të fillojë fluturimet nga Kukësi drejt Zyrihut dhe Stambollit duke filluar nga 15 korriku.

Lajmin e bën të ditur kryeministri Edi Rama, i cili shprehet se ndërtimi i këtij aeroporti nuk ishte vetëm për fushatë.

“Se ç’ishin ca miq që thoshin Aeroporti i Kukësit ishte sa për fushatë, po unë s’bëj asgjë sa për fushatë dhe çfarë bëj e them e çfarë them e bëj, kështu që bujrum në portën e hapur të qiellit të Kukësit

*** 1€ + taksat domethënë:

Kukës – Zyrih 12 EUR,

Zyrih – Kukës 28.66 EUR,

Kukës – Stamboll 12 EUR,

Stamboll – Kukës 23 EUR”, shkruan Rama.


Më shumë