Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Rama jep lajmin e fundit: Mbërrijnë në Rinas mbi 7 mijë doza Pfizer. Do vijnë doza të tjera nga AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka bërë njoftimin e fundit. Në Rinas sapo kanë mbërritur 7020 doza të vaksinës Pfizer, ndërsa kryeministri thotë se në vazhdim do të mbërrijnë vaksina të tjera AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik.

Vaksinimi masiv po vijon për të ringritur ekonominë dhe për t’u përgatitur për sezonin turstik.

albsig

Njoftimi i Ramës

7020 doza të tjera Pfizer mbërrijnë në Shqipëri; të tjera doza Pfizer, Astrazeneca, Sinovac e Sputnik do të vijojnë të mbërrijnë dhe ne nuk do të ndalemi asnjë ditë, deri në fund

Ajo që dukej e pamundur deri para vetëm dy muajsh po ndodh para syve tanë çdo ditë! Shqiptarët po vaksinohen masivisht dhe Shqipëria po del nga tuneli i gjatë i pandemisë, për t’iu kthyer me të gjitha fuqitë jetës, e për të rritur ekonominë e saj duke filluar nga sezoni turistik e vijuar me paketën më të madhe në histori të investimeve të huaja, po edhe vendase, private e publike

Më e mira është e gjitha përpara nesh, së bashku do ta bëjmë Shqipërinë të Ardhmen tonë

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img