Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
0.5kmh
40 %
Mër
18 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Rama ironi me PD pas raportit të “TI”: Njoftoni SHQUP-in për këtë skandal

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar në rrjetet sociale Partinë Demokratike pas publikimit të raportit të ‘Transparency International’, që theksonte përmirësimin e renditjes së Shqipërisë në luftën kundër korrupsionit.

“Transparency International: Shqipëria një vend shumë të përmiresuar në renditjen vjetore antikorrupsion! Njoftoni SHQUPin për këtë skandal:-)”, shkruan Rama në statusin e parë në Facebook.

Më tej, Rama shpreh besimin e se reformat e ndërmarra nga qeveria e tij do të japin padyshim më tepër rezultate në këtë betejë.

“Korrupsioni mbetet problem padyshim dhe reformat do të japin edhe shumë më tepër rezultate në këtë beteje! Vendosmëri, punë, durim, besim”, thuhet në statusin e dytë të kryeministrit.


Më shumë