Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Rama inspekton shkollën e rindërtuar në Lezhë por nuk gjen top basketbolli, batuta me kyrbashkiakun: O Pjerin s’ke top ti, apo vetëm bilbil ke se ke qenë polic (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

c202a32eb09fbd2d5adb4fcd8e2db2cc

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka inspektuar shkollën e rindërtuar “Llesh Nik Daka” në Lezhë, në të cilën mësojnë rreth 600 nxënës.

Rama ishte i shoqëruar nga ministry Ahmetaj dhe kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu, me të cilët ka bërë edhe batuta për faktin se palestra e shkollës nuk kishte ende një top basketbolli.

“S’kanë top baskëtbolli, tmerr”, thotë Ahmetaj, ndërsa kryeministri ia kthen me batutë: “Po s’ka problem. I hyri tani basketbollit ky.

Më pas kur i afrohen palestrës së shkollës, kryeministri i kthehet kryebashkiakut Ndreu.

“O Pjerin s’kë top ti, apo vetëm bilbil ke ti se ke qenë polic”, thotë Rama duke shkaktuar të qeshura te të pranishmit.

Më shumë

spot_img