Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Rama inspekton rrugën që do lidhë Labërinë e Sipërme me Himarën, përfundon në verë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

616b3b3d4a60a32ef954f983a84168f0

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar ditën e sotme punimet në dy akse të rëndësishme që do të lidhin zonën e Labërisë së Sipërme me bregdetin e Himarës.

Rruga parashikohet të përfundojë në verën e këtij viti, ndërsa në disa segmente punohet për herë të parë, pasi nuk ka patur rrugë ekzistuese.

“Në kantieret e dy akseve Tepelenë-Lekdush dhe Gusmar-Kuç, të cilat po shkojnë drejt përfundimit, duke mundësuar gjatë sezonit të verës që ëndrra e vjetër e lidhjes së Labërisë së Sipërme me bregun e Himarës po bëhet realitet”, shkruan Rama në Facebook. 

Më shumë

spot_img
spot_img