Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

‘Rama ik, Rama ik’, protestuesit hedhin shashka dhe tymuese para parlamentit

Lajme të ngjashëm

Protestuesit e opozitës së bashkuar kanë hedhur shashka dhe tymuese para parlamentit.

Pak më herët pati tensione në protestë pasi u tentua të cahej kordoni policor, ndërsa një prej protestuesve mbeti i lënduar në pjesën e hundës.

‘Rama ik, Rama ik’, kjo është thirrja e protestuesve të opozitës së bashkuar.

Ndërkaq, para Parlamentit ka mbërritur edhe kryedemokrati Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.

Opozita ka paralajmëruar protesta sa herë të ketë seancë plenare për të kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama dhe një qeveri tranzitore që do të përgatisë vendin për zgjedhje të parakohshme.

 

Më shumë