Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama ia hedh fajin opozitës: Ne po bëjmë çmos për vaksinimin, për ata fushata vjen para shëndetit të njerëzve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

abdc4edbf4cdc6d6991e31d051f4e218

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar sërish opozitën se po vendos interesin partiak dhe fushatën elektorale mbi detyrën për mbrojtjen e shëndetit të njerëzve në kohë pandemie.

Në një postim në “Facebook”, Rama shkruan se qeveria po bën çmos për të vaksinuar popullatën që të lehtësojë sezonin e ardhshëm turistik dhe ekonominë.

“Lufta për t’u çliruar nga pandemia është sfida e sfidave, që duhet të na bashkojë të gjithëve, duke bërë secili detyrën e vet për të mbrojtur të tjerët, me forcën e shembullit e me gjithçka ka në dorë! Unë dhe shumica qeverisëse po bëjmë çmos, për të intensifikuar vaksinimin, por pa harruar respektimin e rregullave, por fatkeqësisht opozita po vendos interesin partiak, fushatën elektorale, mbi detyrën për mbrojtjen e shëndetit të njerëzve… Ne do të vazhdojmë, pa u lodhur, të luftojmë me gjithsej për ta nxjerrë popullin nga tuneli i pandemisë, duke vaksinuar, vaksinuar, vaksinuar dhe për ta lehtësuar sezonin e ardhshëm turistik, bashkë me ekonominë e me jetën komunitare. Dhe do t’ia dalim, medoemos *Vaksinimi i mësuesve në Durrës e në Fier”, shkruan Rama në Facebook.

161364906_10158627224841523_1415776389831464290_o.jpg

161536555_10158627224966523_6459625685372839324_o.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img