Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Rama i vendos ultimatumin ministrave e deputetëve: Askush të mos dalë në debat televiziv me opozitën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama u ka kërkuar ministrave dhe deputetëve të tij të mos dalin në asnjë debat televiziv me deputetët e opozitës, të cilët tashmë kanë hequr dorë nga mandatet e tyre.

Gjatë një mbledhjeje me bashkëpunëtorët më të ngushtë, Rama është shprehur se në këtë mënyrë  kontribuojnë kundër ndotjes së mjedisit publik me debate shterpë pa asnjë vlerë.

‘Ata s’janë më pala tjetër e parlamentit, po një grusht politikanësh pa norma, që meritojnë përbuzjen e votuesve të tyre dhe refuzimin tonë për të debatuar me ta jashtë parlamentit. Për sharjet e shpifjet e tyre ata s’kanë nevojë për ne dhe kështu kontribuojmë kundër ndotjes së mjedisit publik, me debate shterpë pa asnjë vlerë’, ka thënë Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img