Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
20 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Rama i prerë: Shpifësit do t’i çojmë në gjyq. U duket diktaturë se janë mësuar të paguhen majmur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama duket i vendosur në betejën kundër shpifjes, dhe deklaron se të gjithë ata që nuk faktojnë përpara se të akuzojnë do të përballen me gjyqin.

Duke nënkuptuar opozitën dhe çështjet e bujshme dë muajve të fundit, si “Xhisiela” dhe “Babalja”, Rama thotë se “shpifësit do t’i çojmë në gjyq”.

Kritikave se po kthen vendin në diktaturë Rama u përgjigjet duke thënë se “u duket diktaturë se janë mësuar të paguhen majmur, për të fëlliqur gjithçka prekin me gjuhë”.

Reagimi i plotë i Ramës në rrjetet sociale:

Qenkan acaruar shpifësit pse do t’i çojmë në gjyq. Përgjegjësia për Fjalën u duket diktaturë se janë mësuar të paguhen majmur, për të fëlliqur gjithçka prekin me gjuhë. Ka ardhur koha të faktojnë para se të akuzojnë ose t’i kthejnë për edukim ca nga lekët e fituara duke shpifur.

Më shumë

spot_img