Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Rama i përgjigjet “flakë për flakë” Metës: Tinka Kurtin dhe Reshat Arbanën t’i vaksinojmë të fundit? Ç’janë këta dembelë që flasin për diktaturë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur menjëherë Presidentit Ilir Meta, pas akuzave të këtij të fundit për vaksinimin e intelektualëve të moshuar mbi 80 vjeç. Sipas Metës, këto janë ndarje klasore që i bëjnë vetëm diktatorët.

Por, Rama e quan Metën dembel aktiv që ka vënë kujën për gjenocid e diktaturë. Kryeministri merr shembull dhe dy personalitete shqiptare për vaksinimin e të moshuarëve intelektualë, mbi 80 vjeç.

“Po ç’janë këta dembelë aktivë, siç i quan Konica, që kanë vënë kujën për genocid  e diktaturë pse do vaksinohen disa personalitete mbi 80 vjeç, në kuadrin e vaksinimit të 80 vjeçarëve! Po mirë Tinka Kurti dhe Reshat Arbana fjala vjen, duhen lënë në fund vetëm pse janë të njohur?”, shkruan Edi Rama.

Lexo edhe: Vaksinimi i intelektualëve, Meta: Ndarja klasore është tipike e diktaturave

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img