Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama i përgjigjet Bashës: Mos u bëj rrotë me zinxhir si Andi Bushati! Politika me fatkeqësinë si makina që ngec në rrugë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

363fae9272dd1c5171f0ab37d113b85f

Kryeministri Edi Rama i përgjigjet kryedemokratit Lulzim Basha, pas akuzave të këtij të fundit, për dështimin e qeverisë në menaxhimin e situatës nga fatkeqësitë natyrore.

Rama thotë në Twitter, se atë që ka bërë ai dhe qeveria për tërmetin, pandeminë dhe përmbytjet e dinë Shqiptarët, ndërsa i këshillon kreut të PD-së të mos bëjë politikë me fatkeqësitë.

Kreu i qeverisë nuk kursen as ironinë me analistin  Andi Bushati, i cili kritikoi qeverinë pasi mbeti i bllokuar në rrugë për shkak të dëborës.

Postimi i Ramës:

Lulëzim! Se çfarë bëra unë pas tërmetit, qytetarët e dinë. Se çfarë bëri e po bën kjo qeveri për përballimin e pandemisë edhe këtë e dinë. E mbajnë mend edhe ç’bëhej deri dje me përmbytjet kur mijëra njerëz linin shtëpitë e me dëborën kur rrugët bëheshin pista skish për makina!..

Politika me fatkeqësitë është si ajo makina që ngec në rrugë se s’ka zinxhirë për rrotat në rast dëbore dhe s’ka qytetar normal, sado i pakënaqur me qeverinë, që të bëhet rrotë me zinxhir si Andi Bushati, për të të besuar ty rrugën e të ardhmes së Shqipërisë për inat të qeverisë!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img