Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Rama i paralajmëroi se nuk do i mbronte nëse shkelnin ligjin, kryeministri mbledh sot kryebashkiakët socialistë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sot në mesditë kryebashkiakët socialist. Burime për mediet bëjnë me dije se takimi do të zhvillohet në orën orën 12:00, ndërkohë që nuk dihet ende nëse do të ketë një deklaratë për mediat, apo mbledhja do të mbahet me dyer të mbyllura.

Kujtojmë se takimi i fundit i Ramës me drejtuesit vendorë ka qenë në fillim të muajit Korrik, pak ditë pas arrestimit të ish-kreut të Bashkisë Lushnje, Fatos Tushe, ku kreu i qeverisë u vendosi disa objektiva dhe u kërkoi që të vijonin me reformat.

Më herët Rama i paralajmëroi kryebashkiakët se nuk do të mbrojë asnjë prej tyre nëse kapen me shkelje dhe abuzime me postin gjatë ushtrimit të detyrës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img