Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Rama i mbylli sytë Kurtit në Berlin, Paloka: Karafil, as ndërkombëtarët nuk zbaviten më me ty

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka ironizon “lojën” e kryeministrit Edi Rama me homologun kosovar, Albin Kurti gjatë kongresit të partive progresiste europiane nw Berlin.

Në një postim në Facebook, Paloka e cilëson Ramën si “karafil” që as liderët europianë nuk e shohin më zbavitës. Më tej, demokrati shprehet se kreu i qeverisë me veprimet e tij po nxjerr keq shqiptarët.

“O Edvin ! O kaaaarafil ! Po për fat të mire po të njohin dhe të tjerët tani , përfshi ndërkombëtarët ! Se në fillim ju dukeshe ekzotik e si punë gaztori . Zbaviteshin me ty . Ndërsa tani po e kuptojnë dhe ata qe je thjeshtë një kaaaarafil ! Ne si shqiptarë prapë dalim keq, se per ata ti je kryeministri yne . Po shpresoj që do të çojmë atje ku të takon sa më shpejtë.”, shkruan Paloka.

Në Berlin, Rama nuk kurseu batutat as me kryeministrin Kosovar, Albin Kurti të cilit i mbylli sytë gjatë kongresit të partive progresiste europiane, duke i kërkuar ta identifikojë.

Rama e pyet: Gjeje kush jam unë? Me sa duket të pranishmit atje i kanë “pëshpëritur” në vesh Kurtit se kush ndodhej pas tij. E për pasojë mes batutash Rama u përgjigj: Duhet të më kishe gjetur vetë more jo me spiuna. “Ky më njeh mua prej burgut”, i tha Kurti Ramës.

Më shumë


spot_img
spot_img