Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Rama i lë Metës edhe disa ditë kohë për Sandër Lleshin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga foltorja e Kuvendit kryeministri Rama i dha edhe disa kohë Presidentit Ilir Meta për të dekretuar Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm.

 

“Koha më ka mësuar që të mos e them fjalën e fundit të parën. Ne sot do të vendosim shkarkimin e Fatmir Xhafajt të cilin e falenderoj, do të vendosim për t’i dhënë dhe pak ditë kohë presidentit që të mendojë edhe njëherë vendimin e tij. Ne do t’i japim edhe disa ditë kohë presidentit që të bluajë në mendjen e tij vendimin që mori’, tha Rama, duke paralajmëruar në njëfarë mënyre shkarkimin e presidentit.

Në seancë të jashtëzakonshme Kuvendi miratoi sot me 75 vota pro shkarkimin e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img