Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Rama i kërkon të mos firmosë, reagon Prefekti i Kukësit për dekorimin e Gafurr Mazrekut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka reaguar menjëherë Prefekti i Qarkut Kukës Zenel Kuçana pas kërkesës së kryeministrit Rama për të mos firmosur dekorimin e Gafurr Mazrekut si “Qytetar Nderi”, pasi në vitin 1997, Mazreku atëherë deputet i Partisë Socialiste, qëlloi në drejtim të rivalit të tij demokrat, Azem Hajdari, duke e plagosur atë.

Sakaq, nëpërmjet një deklarate për mediat, Kuçana, shprehet se nuk do të firmos një vendim të tillë, me argumentin se është kundër ligjit. “Nuk e konfirmoj vendimin për Gafurr Mazrekun. Është kundër ligjit”– u shpreh Kuçana.

Kujtojmë që Rama e quajti vendimin e Këshillit Bashkiak një provokim të papërgjegjshëm, të kujtdo që e ka propozuar dhe ka miratuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img