Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

“Rama i ka ditët e numëruara”, Berisha për Metën: Një opozitar i vërtetë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për situatën e turizmit në vend, teksa tha se ky sektor ka ështa një dramë.

Ai madje ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama që e ka kohën e numëruar dhe se shtatori po vjen.

albsig

Berisha ndër të tjera është pyetur nga gazetarët për bashkëpunimin me Ilir Metën, teksa ai e ka quajtur një “opozitarë të vërtetë”.

“Ky njeri ka ndërmend të sjellë punëtorë nga Bangladeshi, sepse po i largon të vetët. Ky që blen like nga Bangladeshi, standardet e botës virtuale, po i përdor për botën reale.  Duhet indeksim urgjent sepse në këtë mënyrë po falimenton sektori ku shqiptarët kanë investuar pothuajse gjithçka kanë pasur.

Turizmi në Shqipëri po pëson një dramë të madhe si shkak i politikave të Edi Ramës. Të gjitha këto kanë vetëm një zgjidhje. Largimin e Edi Ramës dhe ekipit të tij vjedhës. Shtatori po vonon. Qytetarët shqiptarë duhet të përgatiten dhe do përgatiten për t’i dhënë përgjigjen më të merituar këtij njeriu që nuk respekton. Këto ditë po afrohen, i ka ditët e numëruaa. Shqiptarët do i japin përgjigjen e merituar” tha Berisha.

“Nuk jemi ulur për aksionin opozitar. Por Ilir Meta është opozitar i vërtetë. SPAK është bërë SKAP. Do të bashkërendojmë çdo veprim me Metën dhe partinë e tij. Ne i kemi të hapura gjërat ne jua themi qytetarëve” tha ai ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img