Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Rama i ftoi një nga një për Reformën Zgjedhore, Basha dhe aleatët me vendim unanim: Nuk ka dialog

spot_img

Lajme të ngjashëm

0d8787a82ed4d366d1e07ff6cf0f6677

Opozita e bashkuar ka vendosur unanimisht pasditen e sotme të mos ulet në dialog me kryeministrin Rama për Reformën Zgjedhore.

Në përfundimin e mbledhjes së Bashës me aleatët pak më parë në Selinë Blu, ata kanë vendosur unanimisht të mos ulen në dialog për Reformën Zgjedhore për aq kohë sa ata që kanë vjedhur votat janë të lirë dhe në krye të Komisionit për këtë reformë.

Të sapo dalë nga takimi me Bashën, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi dhe kreu i PDIU Shpëtim Idrizi u shprehën se nuk do të ketë asnjë marrëveshje me Ramën.

Më herët, gjatë ditës së sotme kryeministri Rama përmes një ftese publike për gjithë drejtuesit e partive opozitare, shprehej se pavarësisht kundërshtive politike, ata duhet të ulen në dialog për Reformën Zgjedhore, të cilën Rama e ka quajtur sfidë kombëtare. Edhe prezenca e OSBE në Tiranë ka kërkuar që palët të bëhen bashkë për votimin dhe nisjen e punës për Reformën Zgjedhore.

Më shumë

spot_img