Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama i dyti, ja kush paguhet më shumë në Kuvendin e Shqipërisë dhe kush janë më “të varfërit” (SHIFRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

17e144405006e3dab33fc8637f5ef03c

Gjatë mbrëmjes së sotme në emisionin Opinion po diskutohet mbi pasurinë e politikanëve shqiptarë.

Për një moment mund të mendonit se ishte kryeministri zyrtari që paguhet më shumë në Kuvendin e Shqipërisë, por jo, është kryetari i këtij institucioni.

Pikërisht Gramoz Ruçi paguhet me 228 730 lekë të vjetra në muaj. Pas tij renditet kryeministri Rama me vetëm 730 lekë më pak.

Në vend të tretë qëndrojnë zëvendës kryeministrat me një pagë bruto prej 187 000 lekë të reja dhe pas tyre ministrat që fitojnë një pagë prej 174 000 lekë në muaj. Më ‘fukarenjtë’ e Kuvendit janë deputetët të cilët paguen 156 770 lekë të reja.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img