Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Rama i dhuron librin me piktura, Draghi mahnitet: Je i vetmi kryeministër artist në botë! (Video)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është pritur sot në Pallatin “Chigi” të Romës nga homologu italian Mario Draghi.

Rama i ka dhuruar Draghit librin me pikturat dhe disa skulptura që ai ka realizuar, ndërsa kryeministri italian nuk ka kursyer komplimentet.

Teksa ka shfletuar librin me punimet e Ramës, Draghi i thotë “je i vetmi kryeministër artist në botë”.

Video dhe biseda mes Ramës e Draghit:

Edi Rama: Kjo është një dhuratë personale

Mario Draghi: Komplimente

Rama: Këto janë dizajnet që unë bëj në zyrë, dhe skulptura e qeramikës

Draghi: I bëni ju?

Rama: Po, janë pikturuar mbi dokumente që kam në tavolinën e zyrës

Draghi: Janë të shkëlqyera!

Rama: Faleminderit

Draghi: Je i vetmi kryeministër artist në botë!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img