Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Rama i del në mbrojte Blendi Gonxhes pas denoncimit të Metës: Krenar që kemi drejtues si ai, është komunikimi që kam kërkuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama, teksa ndodhet në takim me qytetarët e njësisë 5 në Tiranë, ka sulmuar ashpër presidentin Ilir Meta, pas takimit që bëri dje me një biznesmen.

Biznezmeni Erion Mane akuzonte Blendi Gonxhes se i kishte bërë bllok dhe se nuk e kishte ndihmuar, aspi kishte zbuluar se ishte me LSI.

albsig

Në lidhje me këtë kryeministri u shpreh ishte krenar për mënyrën e komunikimit të tij me biznesmenin.

“E patë dje, nxori atje një dordolec, e nxori si viktimë të survejimit dhe tregoi medemek faktet, po cilat ishin faktet. Faktet ishin ato që mua më bëjnë krenar, që ne kemi drejtues si Blendi Gonxhja, të cilët iu thonë atyre që kanë hall ‘nuk ke nevojë, se unë jam këtu për ty’, ju ofrojnë mbështetje.

 Ju e patë të gjithë komunikimin, ai është komunikimi që kam kërkuar dhe që e kërkoj përditë në të gjitha institucionet. Ajo që Ilir Meta nuk tregoi në atë komunikim ishte video që Blendi Gonxhe i kishte dërguar viktimës, ku del se vëllai i Monikës paskej pasur një vend pëllumbash, ku cdo ditë i binin në duar vezë floriri, me paga që edhe vetë kontrollorët do i kishin tronditur,” tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img